2019 Yılı Ana Arı Kampanyası

267
2019 yılı ana arı kampanyası 1

Her yıl yapmış olduğunu ana arı kampanyasının bu yıl yine yapmaya başlıyoruz. 2019 yılı ana arı kampanyası için aşağıda bulunan yorumlar kısmına mantıklı ve anlamlı yorum yapmanız yeterlidir. Aynı zamanda yine aşağıda bulunan ana arı kampanyası hakkında video içinde ilgili videonun youtube kanalında da yorum yapabilirsiniz. Her iyi yerdeki yorumunuz da dikkate alınacak olup, torbaya iki isim olarak konulacaktır.

2019 yılı ana arı kampanyası için yorum yapanlar arasında toplam 3 kişiye ana arı gönderilecektir. Ana arılar yeni yılın ana arısı olup, döllü ve yumurtlama garantili olarak kargoya verilmektedir. Kargo ücreti müşterimize ait olup, yoldaki ölme kaybolma durumu bize aittir. Tek yapmanız gereken yorum yapmaktır. Yorum yapan kişiler arasında üç kişiye ana arı verilecektir.

Kampanya Başlangıcı: 12/12/2018
Kampanya Bitiş: 15/06/2019 tarihinde Saat: 23:00’de sonlanacaktır.
Kampanya Sonuçları: 15-20/06/2019 tarihleri arasında yine kamera karşısında çekilecek olup, sitemizde ve youtube kanalında yayınlanacaktır.

Daha önceki yıllar yapmış olduğumuz ana arı kampanyalarını görmek buraya tıklayınız…
2019 yılı için ana arı ve paket arı siparişi verecek olan müşterilerimiz ilgili sipariş formu aracılığı ile verebilirler. Aynı zamanda ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Bizleri o fuarlara gelip, Avrasya Arıcılık standında görebilir ve siparişlerini birebirde verebilirler.

2019 yılı için ana arısı hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse; bizden veya bir başka yerden alacağınız ana arılar yeşil renkli olmasına dikkat ediniz. Aynı zamanda bölgeniz için hangi ana arının uygun ve iyi olacağını bölgenizin arıcılık yapan tecrübeli arıcılarımızdan faydalanabilir yada yorumlar kısmından bölgeniz hakkında bitki ve flora gibi özellikler ilgili bilgi verirseniz bizlerde yorumlar kısmında yardımcı oluruz her zaman.

Kampanya katılan ve ana arı hediyesi için yorum yapan herkese teşekkür ederiz.


2019 yılı ana arı kampanya (hediyesi) sonuçları açıklanmıştır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Kazananlar bize video da anlatıldığı üzere ulaşırsa memnun oluruz.

ana-ari

267 Yorumlar

 1. Ana arı üretimi konusunda ülkemizde ihtiyaçlar karşılanamamakta ve ana arı üretimi yapan veya destekleyen her kişi ve kuruluşa ihtiyacımız var bu aşamada bu sektörde hizmet veren siz ana arı üreticilerine teşekkür ederim. Selamlarımla…

 2. Ben şavsat lıyım sakaryada ikamet ediyorum nisan başında şavşata gideceğim.sorum şu Artvine nakliyemiz yoktur diye bir açıklamanızı okudum şavşat merkeze 8 km Dalkırmaz kòyunde oturmaktayım sipariş verirsem şavşata getirimiziniz bir açîklama bekliyorum

 3. Bir bölgede hangi arıyla çalışmak gerektiği konusu önemli bir konu fakat benim ülkemizde mevcut tüm arı ırklarını deneme gibi bir düşüncem var çoğu arı ırklarını denedim, denemediğim sadece karpat ve yığılca arıları kaldı onları da en kısa sürede denemeyi düşünüyorum. bir tane karpat ana almıştım fakat tutturamadım. herkese iyi günler bereketli yıllar.

 4. Ana ari yetiştirme videolariniz da basit yöntem le ana ari yetiştirmeyi mümkün se sifirdan başlayarak çekim yaparsanız biz yeni aricılara çok daha iyi olacak.ben2yildir kastamonu da aricilik yapıyorum 5 kovanim var.saygilar

 5. Ben yaklaşık 15 yıllık arıcıyım, ortalama 100 arı ile çalışmaktayım.Gümüşhanede arıcılık yapmaktayım.2018-2019 sezonunda hastalık ve farelerin çokluğu ve kışın kovanlara girmesinden dolayı çok zayiat olacak gibi. Gümüşhane de en verimli arı ırkının Kafkas olduğunu tecrübe ettim. Sanırım sizin arı satışlarınız bu sezonda geçen yıllara göre daha iyi olacak. Sizin üretiminiz olan ana arılardan hiç denemedim, denemek isterim hatta verimli olursa Gümüşhane de satışını da düşünürüm. Paket arı satışı da dahil.Şubatta armasad a katılmayı planlıyorum, tanışmak isterim,görüşmek üzere. iyi çalışmalar ,selamlar.

 6. Öncelikle 2019 yılına kayıpsız bir şekilde girmek dileği ile.Acaba arılığınız hangi bölgede.Birde benim merak ettiğim başka konu ise bucfast arıların sakinlik ve bal verimleri nasıl.ben hataydan yazıyorum.Sizleri memnuniyetle takip ediyorum.hayırlı sezonlar dilerim.

  • İbrahim, tabi yapılabilir ama hemen karşıda ve yakınında insan olmasın sokar başınıza iş açmasın normal şartlarda sokmaz ama vatandaşı gelir başka arı sokar sizin arı soktu diye isyan eder. Dikkat edin..!

 7. Umarım yeni yılda kovanların önünde avuç avuç ölmüş arı ile karşılaşmayız. Devlet arıcılara destek vermek istiyorsa arı dağıtmayı bıraksın bilinçsiz ilaçlamanın önüne geçsin. Geçen yıl elma ve mısır başta olmak üzere yaklaşık kovan başı 1,2 cıta civarı arı kaybimiz oldu. Yetkililer umarım bunun önüne geçer

 8. İyi günler. 2019 yılı geçmiş yaşamınıza göre daha sağlıklı, daha huzurlu, daha mutlu ve bereketli olsun dileklerimle başarılar temenni ederim.
  Kovanlarınızın bazılarının üzerinde tuğla, bazılarında taş varken bazılarının üzeri boş bırakılmış olduğunu izledim. Özel bir sebebi var mı?
  saygılarımla

 9. Merhaba hayırlı bereketli kazançlar dilerim yapmış olduğunuz iş çok önemli ve çok değerli öncelikle bunu belirtmek istiyorum.
  Ben malatya akçadağ da ikamet ermekteyim.
  Daha önce arıcilik yaptım.lakin askere gidince satmak durumunda kaldım.asker den döndükten sonrada istanbula gittim bir zaman orda kaldım ve tekrar memlekete döndüm. Arıcılık yapmayı seviyorum.bundan dolayı tekrardan 6 veya 7 kovan almayı düşünüyorum. 4 adet kafkas ırkı geri kalan 2 veya 3 adet karniol ırkından almak istiyorum.
  Sizin malatya tarafına nakliyeniz varmı acaba.bunu öğrenmek isterim.ayrica şayet kısmet olursa Alacağım arılarında plastik kutularla gelmesini isterim.

 10. Sizin sayenizde bilgi edindim geçen yil kovanlarım eşekarısı saldirisi ile söndü yeni siparişimi verdim. Arilar olmazsa yaşamın sonlanacagini biliyorum küçük torunum geleceği için ve doğal bir yaşam için arilar çoğalmalı. Umarım ana ari bana gelir bana gelirse onu torunum için çoğalacağım

 11. arıcılığı sadece bal olarak düşünmeyin einştain nin söylediğine göre arılar olmasa insanlığın 3 saat ömrü kalırmış .ayrıca tarımda verimi arttırmak amacıyla yurt dışında tarımla uğraşanlar aynı zamanda arıclık yapması popüleritesini arttırmaya devam ediyor bizde yok olmaya başlayan sektörler yurt dışında ne hikmetse canlanıyor dedelerimden dinlerdim hep bizimde arılarımız var diye hatta bende tarladaki damda atıl durumda olan kovan ile başlayacığım önceliğim bal yemek değil ama zamanla satacak düzeye geleceğimi düşünüyorum aynı zamanda organik zeytin üreticisi olarak çiçek zamanı ağaçlardaki toz polen dölleme akışını arttırarak verimi arttıcağını düşünüyorum ve lütfen üretici kardeşlerim fabrikasyon israil menşeili tarım ilaçları ile topraklarımızı öldürmeyelim son zamanda azalan arıların da bunun sonucu olduğunu düşünüyorum

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here