Bombus Arısı Siparişi

bombus arı siparişi 1Bombus arısı siparişi vermek istiyorsanız sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Bilindiği üzere arılı meyve ve sebzelerde kullanılmakta olan bombus arıları elde edilen üretimi de artırmaktadır. En basit olarak bulunduğunuz yerdeki serada yüksek verim alabilmek için arıları kullanmanız gerekir. Normal bal arıları böyle kısıtlı bir alanda çalışamayacağı bundan dolayı bombus arısı ile kolay bir şekilde dölleme olacaktır ve döllenme sonucunda kaliteli ürünler elde edilebilir.

bombus arı paketi

Ana Arı Gen olarak bombus arılarını Türkiye’nin her yerine kargo vasıtası ile her yerine göndermekteyiz. Kargodaki kayıp ve ölümler bize aittir. Koloni şeklinde herhangi bir şekilde zarar görmeyecek şekilde kargoya verilmektedir. Kargodan alınca kontrol etmeyi unutmayın. 1 kovan ortalama olarak 75-100 adet bombus arısı bulunmaktadır. Yine sormak istediğiniz soruları aşağıdaki yorumlar kısmından sormayı unutmayınız.

Bombus Arısı Sipariş Formu

  ADI ve SOYADI

  CEP NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

  İL Adı (Sadece il yazın)

  İLÇE Adı (Merkez ise 'merkez' yazın) Biliyorsanız size yakın MNG şube adını yazın.

  ARI ADETİ (Adeti yazınız) Adet Fiyat: 1650 TL

  NOTLAR (Eklemek istediklerinizi buraya yazın)

  Hesap Bilgileri:
  Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
  Ziraat IBAN No:
  TR970001000224266831785001
  PTT Hesap: 6307797

  Bilmeniz Gerekenler: Bombus arıları ortalama 6 ila 8 hafta bir süre faaliyet gösterirler. İşçi arıların ortalama yaşam süresi ise 28 ile 32 gün arasında değişmektedir. Bombus arı kolonisinin çalışma ortamı olarak 8 derecenin altında ve 30 derecenin üzerinde aktif çalışmaz ve hareketleri yavaşarlar.

  Bombus Arısına Devlet Devlet Desteği
  Bu destek üretici iseniz size deste vermektedir. Üretici olmayan destek verilmez.

  Bombus Arılarının Tozlaşmaya Faydası
  Bombus arısının en büyük özelliği zaten açık ve kapalı alanda tozlaşmaya büyük deste sağlamasıdır. Özellikle kapalı alanlarda tozlaşma yapar ve zaten açık alandaki yerlere bal arıları yapmaktadır. Bulunduğunuz yerde ve çevrede arı yoksa yine açık alanda da tozlaşmayı sağlamak için kullanabilirsiniz. Saatte 54 km kadar hızı var olup, 1-2 km alanda çiçek ziyaret edebilirler.

  Bombus Türü Arının İklimi
  Bombus arıları, diğer arı türlerine nazaran daha ılık iklimleri tercih etmektedirler. Bu özellikleri ile evrim geçirmedikleri de varsayılmaktadır. Avusturalya ve Yeni Zelanda’da çokça görülen bu ırk Türkiye’de Akdeniz bölgesinde yaşamını sürdürebilmektedir.

  Bombus Türü Arının İğnesi
  Bombus türünün iğnesi diğer arı çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bombusların sadece dişilerinde iğne bulunmaktadır. Erkeklerinde iğne yoktur. Soktuğu zaman sadece kaşıntı yapar bal arısı gibi acıtmaz.

  Bombus Türü Arının Balı
  Bu arılar bal için değil, tozlaşma için üretimi yapılmaktadır. Topladıkları sadece polendir.

  guest

  60 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments