Belfast Ana Arının Özellikleri

76
belfast ana arının özellikleri

Belfast ana arısının özellikleri hakkında biraz bilgiler vermeye çalışalım aynı zamanda diğer adı ile buckfast olarak bilinmektedir. Bu arı yavru atımının iyi olduğu aynı zamanda iyi bal sırladığı bilinmektedir. Belfast ana arısından bahsederken aynı zamanda belfast arısı hakkında bilgi vermiş oluyoruz. Ana arı demek işçi arılar demek oluyor.

Belfast arı ırkı sakin olarak bilinen aynı zamanda yavru dağılımı düzenli ve sıktır. Özellikle ilkbahar aylarından hızlı bir şeklide gelişen arı türleri içerisinde bulunmaktadır. Karniyol arı da ilkbahar mevsiminde belfast arıya göre daha çok çoğalma eğilimi göstermektedir. Arı hastalıklarına dayanıklı olup, oğul verimi oranı da düşüktür. Ülkemizin bir çok noktasında yaşayabilir ve kış mevsimini de kolay bir şekilde geçirebilir. Kış boyunca stokta bulunan balı idareli bir şekilde kullanmasını da bilir.
belfast ana arının özellikleri 2ANA ARI GEN olarak belfast arı ve ana arı üretimimiz bulunmaktadır. Paket arı olarak satışını yaptığımız arıları Türkiye’nin her yerine kendi araçlarımız ile teslimat yapmaktayız. Ana arıları ise anlaşmalı olduğumuz ilgili kargo firması ile bulunduğu il ve ilçe kargo şubelerinden teslim etmekteyiz. Yolda ölüm ve herhangi bir kayıplardan bizler sorumluyuz.

Son olarak belfast arının özellikleri hakkında bilgiler verirken bu arı en iyisi değildir. En iyi bulunduğunuz yörenin kendi arı ırkıdır. Eğer bölgenizde yerli ırklardan verim alamadıysanız daha sonra belfast, karniyol ve kafkas gibi ana arı ırklarından alarak yapabilirsiniz. Öncelik her zaman bölgenize uyumlu olan arılar ile çalışmanız dileğiyle.

guest

76 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments