Belfast Ana Arının Özellikleri

44
belfast ana arının özellikleri

Belfast ana arısının özellikleri hakkında biraz bilgiler vermeye çalışalım aynı zamanda diğer adı ile buckfast olarak bilinmektedir. Bu arı yavru atımının iyi olduğu aynı zamanda iyi bal sırladığı bilinmektedir. Belfast ana arısından bahsederken aynı zamanda belfast arısı hakkında bilgi vermiş oluyoruz. Ana arı demek işçi arılar demek oluyor.

Belfast arı ırkı sakin olarak bilinen aynı zamanda yavru dağılımı düzenli ve sıktır. Özellikle ilkbahar aylarından hızlı bir şeklide gelişen arı türleri içerisinde bulunmaktadır. Karniyol arı da ilkbahar mevsiminde belfast arıya göre daha çok çoğalma eğilimi göstermektedir. Arı hastalıklarına dayanıklı olup, oğul verimi oranı da düşüktür. Ülkemizin bir çok noktasında yaşayabilir ve kış mevsimini de kolay bir şekilde geçirebilir. Kış boyunca stokta bulunan balı idareli bir şekilde kullanmasını da bilir.
belfast ana arının özellikleri 2ANA ARI GEN olarak belfast arı ve ana arı üretimimiz bulunmaktadır. Paket arı olarak satışını yaptığımız arıları Türkiye’nin her yerine kendi araçlarımız ile teslimat yapmaktayız. Ana arıları ise anlaşmalı olduğumuz ilgili kargo firması ile bulunduğu il ve ilçe kargo şubelerinden teslim etmekteyiz. Yolda ölüm ve herhangi bir kayıplardan bizler sorumluyuz.

Son olarak belfast arının özellikleri hakkında bilgiler verirken bu arı en iyisi değildir. En iyi bulunduğunuz yörenin kendi arı ırkıdır. Eğer bölgenizde yerli ırklardan verim alamadıysanız daha sonra belfast, karniyol ve kafkas gibi ana arı ırklarından alarak yapabilirsiniz. Öncelik her zaman bölgenize uyumlu olan arılar ile çalışmanız dileğiyle.

ana-ari

44
Kimler Neler Demiş?

avatar
Ahmet
Ahmet

Elinizde Belfast ana bulunurmuş analar döllümü

Hüseyin
Hüseyin

Merhabalar benim bir sorum olacak
Zonguldak ta yaşıyorum .. geçenlerde Afyon’a ziyarete gittiğimde oğul yakaladım.
Lakin ırkını bilemiyorum kırmızı renkli .bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

ayhan korkudan
ayhan korkudan

giresun için hangisi iyi olur malum cok yagıs alan bi bölge
ve bursa içinde hangisi iyi olur

Muhittin saygılı
Muhittin saygılı

Mrb iyi gunler ben corumdan Osmancikta arıcılık yapıyorum şuan sabit arıcılık yapmaktayım rakim 700 800 arası belfast arı aldım şuan durumları guzel ben belfast ırkını 50 arı yapıp yazın yaylaya gitmek istiyorum yaylada bol çiçek türü geven ve kekik var belfast arı gevenden bal alamaz dediler dil uzunluğu nedeni ile sizden bu konu hakkında yorum bekliyorum kışın arılarım 800 rakımda kislayacak kafkas ırkı al dediler ama ben belfast olursa onla devam edeceğim

Muhittin
Muhittin

Benim arılar yerli anadolu ırkı. Bartın lıyım. 3 km ilerimde eniştemin belfast arıları var. Çok sakin olduğunu söylüyor. Benimkiler cok saldırgan. Belfast, yerli arılar gibi burada uzun süre yaşarmı. Yerli arıdan vazgeçmeyimmi. Ya benim arılar 3 km ilerdekilerle çiftleşirmi.

Hakan
Hakan

Birde Belfast ana arıdan kendimiz ana arı yetiştirip kullanma şansımız varmı

Hakan
Hakan

Trakyada Belfast ana verimli olurmu

Abdullah deveci
Abdullah deveci

Ispartada belfast ari irki olurmu hocam

Yusuf
Yusuf

Kırşehir merkezde hangi ırkı önerirsiniz

Halil Şen
Halil Şen

Düzce akçakoca denize 2 km mesafe hangi arı ırkını önerirsiniz

Ahmet ünlü
Ahmet ünlü

Antalya merkezde hangi arı hocam

Sinan balaban
Sinan balaban

Oncelikle s.a … Malatya 1000 rakim icin tavsiyeniz nedir… Belfast Ari irkiyla calisilabilir mi acaba..

murat
murat

Merhaba Kolay Gelsin.
Adana bölgesinde yazın 1300 rakımlı bölgede,kışın ise 50 rakımlı bölge için hangi ırk ı önerirsiniz.

Fatih
Fatih

Ben mersinden başlayarak önce 1000 m rakımlı konya ovası daha sonra 2000 m olan amadolu fağlarına gezgin arıcılık yapmaktayım organik olarak şeker nevinden hiçbirşey ve hastalıklardan korumak üzerede hiçbir kimyasal ilaç kullanmam sadece varoa için sonbaharda formik asit kullanırım.Buna göre bana hangi ana arı cinsini önerbilirsiniz.

Ahmet ŞEN
Ahmet ŞEN

Merhaba ben Mersin’ İlinin Anamur İlçesinde arıcılık yapmak istiyorum.Buranın arıları Mayıs-Ekim aylarında 1400-1700 rakımda Kasım-Nisan aylarında 0-100 rakımda olurlar,Hangi ırk arı ile çalışılması uygun olur.

Taner
Taner

Amasya Gümüşhacıköy ilçesinde hangi ırk ile çalışılabilir

Hataylı
Hataylı

Hatay yayladağ bölgesine hangi arı ırkları başarılı olur tşk ederim.

Ismail
Ismail

İstanbul Avrupa yakası için ana arı öneriniz hangisi veya hangileridir.

Harun
Harun

ÇORUM bölgesi için hangi ırkı tercih etmeliyiz?
Teşekkür ederim

Yahya Caner
Yahya Caner

S.a kolay gelsin

Benim sorum Belfast bir arı aldığımızda bu anaç arının yumurtasından elde edeceğimiz analarda annesi gibi mi olacak yoksa baskin olan ırka mi benzeyecek

cüneyt keskin
cüneyt keskin

kocaei için öneriniz nedir .. teşekürler

Murat GÖMENGİL
Murat GÖMENGİL

Izmır kemalpaşa bölgesine hangi ırk arıyı önerirsiniz?