Kafkas Ana Arı Üretimi

Kafkas Ana Arı Üretimi

Kafkas Ana Arı Üretimi

Kafkas Ana Arı ÜretimiAşağıda izleyeceğiniz videoda saf kafkas ana arının üretim yeri hakkında bilgi vererek ana arı üretim konusunda bazı ip uçları verilmektedir. Bizlerde saf kafkas arısını Ardahan ilinin Posof ilçesinde üretimi yapmaktayız.

Video ile ilgili biraz bilgi vermek gerekirse; Gürcistan sınırında bulunan Artvin ilinin Macehal beldesinde ve bu yerin kendine has doğal güzellileri olan yerde kafkas ana arı üretimi yapılmaktadır. Ülkemizde kafkas ana arı üretimi Macehal ve Ardahan / Posof ilçesinde yapılmaktadır. Macehal bölgesi Türkiye’nin en önemli koruma alanlarından biridir. Ama geçmişte yöre halkı arıcılık üzerine fazla bir uğraş göstermemiştir. Ama son zamanlarda yörenin tabi zenginliğinden kaynaklanan durumundan dolayı saf kafkas ana arı üretimi yapılmaya başlanmış. Ana arı üretimi yapan ve bu şekilde geçimini sağlayan bir çok aile bulunmaktadır. Hep birlikte videomuzu izleyelim.

Bir önceki yazımız olan Bombus Arısı başlıklı makalemizde bombus arısı ve bombus arısının özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Resul dedi ki:

    Ana ari calismiyo yardimci ola bilirmisiniz

    1. Admin dedi ki:

      Resul, ana arı sipariş formundan yeni ana arı alarak eski ana arıyı değiştirmenizi öneririz.

BİR YORUM YAZ