Kafkas Arı Satışı

Kafkas Arı Satışı

Kafkas Arı Satışı

Arıcılıkta arı ırkı seçimi önemli bir konudur. Bu yüzden dolayı seçeceğiniz arı cinsi sizin başarılı ve başarısız olmanıza neden olacaktır. Bu şekilde seçeceğiniz arı ırklarından bir tanesi olan kafkas arısı ise yüksek rakımlı yerler için ve ilkbahar geç olan yöreler için uygun olacaktır.

Bizlerde kafkas arı satışı olarak iki türlü çalışmamız vardır. Bunlardan birincisi, damızlık ana arı üretimini yaptığımız kafkas ana arısıdır. İkincisi ise, yine aynı damızlık kafkas ana arıdan farklı bir bölge de üretimi yaptığımız f1 kafkas ana arı çalışmasıdır. F1 kafkas ana arı olarak tabir edilen yani diğer adı ile melez ana arı oluyor. Damızlık ana arının kendi izole bölgesinden alınıp farklı bir bölgede üretilmesidir.

Kafkas arısı olarak hem damızlık ana arı üretimi yapıyorum hemde kafkas f1 ana arı üretimi yapmaktayız. Aynı zamanda kafkas arısı olarak paket arı satışımız mevcuttur.

Kafkas damızlık ana arı satışı almak için TIKLAYIN…

Kafkas f1 ana arı satışı almak için TIKLAYIN…

Kafkas paket arı satın almak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Ana Arı Yetiştiriciliği başlıklı makalemizde ana arı yetiştiriciliği ve ana arı yetiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Volkan dedi ki:

  Bizim Balıkesir Manyas da hayvan çiftliğimiz var rakımı yüksek dağların içinde bir alan arıcılık yapmak istiyoruz lakin sizce hangi ırktan ve nasıl ne şekilde başlamalıyız…
  Şimdiden cevaplar için teşekkürler…

  1. Admin dedi ki:

   Volkan, yüksek yer ise ve dağlar içinde bir konumdaysanız kafkas arısı ile çalışmanızı tavsiye edebiliriz.

 2. engin atalay dedi ki:

  ankarada üzüm bağım var orada arıcılık yapmak istiyorum hangi cins uygun olur sizce

  1. Admin dedi ki:

   engin atalay, kafkas ve karniyol arı ile çalışma yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ